شیوه‌نامه برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی

(نیمسال دوم سال تحصیلی1400)

مؤسسه آموزش عالی حافظ شیراز

 

1.    با توجه به اهمیت سلامتی و آرامش دانشجویان عزیز تا زمان سفید شدن وضعیت شهر شیراز، براساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا کلاس‌ها به شیوه مجازی برگزار خواهد شد و در صورت ضرورت و امکان، برخی از جلسات کلاس‌های عملی با حفظ کامل پروتکل بهداشتی، به صورت حضوری برگزار می‌گردد و براساس‌ اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری تلاش مؤسسات، ارتقای کیفی و برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی و در صورت امکان یا نیاز حضوری خواهد بود.

 

2. دانشجویان عزیز برای استفاده بهینه و ارتباط مناسب با استاد در زمان برگزاری کلاس‌های مجازی لازم است وسایل لازم از قبیل (اینترنت، موبایل یا لپ تاپ، هندزفری و در صورت لزوم webcam) را در اختیار داشته باشند.

 

3. دانشجویان در زمان انتخاب واحد می‌بایست به این نکته توجه داشته باشند که برگزاری کلاس‌ها به شیوه مجازی می‌باشد، لذا اگر دانشجویی قادر به گذراندن درس به صورت مجازی نمی‌باشد، دقت لازم جهت اخذ درس را مبذول فرماید، در غیراینصورت پس از پایان مهلت حذف و اضافه دانشجو قادر به تغییر دروس خود نخواهد بود.

 * برخی از کلاس‌های عملی رشته فنی و مهندسی مانند دروس طراحی معماری، طراحی فنی و... که نیاز به انجام کرکسیون دارند، هر سه جلسه یکبار به صورت حضوری برگزار می‌گردد که به صلاحدید استاد مربوطه حضور دانشجو اجباری می‌باشد.

* برخی از دروس عملی رشته فنی و مهندسی مانند برداشت از بناهای تاریخی، روستا، برنامه ریزی کالبدی و... نیاز به حضور دانشجویان در مکان های عمومی و شهری دارد و پروژه‌های آن نیز به صورت گروهی می‌باشد، لذا دانشجویانی که این شرایط را دارا نمی باشند از اخذ درس خودداری نمایند.

* برخی از دروس علوم انسانی که نیاز به حل تمرین دارند مانند دروس اصول حسابداری، حسابداری صنعتی و... ممکن است به صلاحدید استاد دو یا سه جلسه به صورت حضوری تشکیل گردد.

(حضور دانشجویان در کلاس‌های حضوری با رعایت کامل موازین بهداشتی و داشتن ماسک میسر خواهد بود.)

 

4. مدت زمان برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی به شرح ذیل می‌باشد:

- دروس 2 واحدی: 45 دقیقه تدریس توسط استاد و ادامه ساعت کلاس پرسش و پاسخ دانشجویان.

- دروس 3 واحدی: 1 ساعت و 30 دقیقه تدریس توسط استاد و ادامه ساعت کلاس پرسش و پاسخ دانشجویان.

- دروس 4 واحدی: 2 ساعت و 15 دقیقه تدریس توسط استاد و ادامه ساعت کلاس پرسش و پاسخ دانشجویان.

 

5. برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری باعث می‌شود بخشی از آموخته‌های دانشجویان به شیوه مستمر، در طول نیمسال و با بهره‌گیری حداکثری از امکانات فضای مجازی ارزیابی گردد، لذا دانشجویان همانند کلاس‌های حضوری مجاز حداکثر سه جلسه غیبت موجه در هر کلاس درس می‌باشند و در صورت غیبت بیشتر، درس توسط استاد حذف می‌گردد.

به منظور تسهیل کار با سامانۀ مزبور، راهنمای کاملی در خصوص نصب نرم‌افزارهای لازم، چگونگی ورود به سامانه، برگزاری و شرکت در کلاس برخط و نیز استفاده از ویدیوی ضبط‌شدۀ کلاس‌ها فراهم شده است که از طریق منوی راهنما قابل دسترسی می باشد.

 

چنانچه در آغاز شروع کار سامانه با اشکالاتی مواجه شدید، خواهشمند است با شکیبایی موضوع را از طریق گروه پشتیبان مؤسسه به آدرس اینستاگرام hafezuni.poshtiban@ پیگیری فرمائید. همکاران ما در اسرع وقت مشکلات شما را برطرف خواهند کرد.

 

 

 

معاونت آموزشی مؤسسه

لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید: